Wycieczki piesze i biegowe

WYCIECZKI PIESZE

Nic tak nie uspokaja jak spacer wśród zieleni. Możesz wybrać spacer wokół jeziora Szczycionek lub Jeziora Domowego Dużego. Możesz zanurzyć się w leśnej ciszy i nie wychodzić stamtąd do późnego wieczoru eksplorując kolejne ukryte oczka wodne lub ruszyć w stronę Szczytna by zasiąść po drodze na filiżankę kawy lub kufel zimnego piwka. Wszystko zależy od Ciebie! 

W samym Szczytnie możesz przejść ciekawą ścieżką turystyczną– Szlakiem Pofajdoka. Pofajdoki można spotkać w wielu miejscach miasta: na ścianie banku w centrum miasta, czy też w parku nad jeziorem Domowym Małym. Świetna zabawa dla całej rodziny!

 

BIEGANIE

Jeśli wybierając się na urlop w pierwszej kolejności pakujesz buty do biegania, wygodny dresik, pulsometr a może nawet kompas – to mamy dobre wieści – jesteś w miejscu idealnym dla siebie. W okolicy Miejsca Marzeń jest niezliczona ilość ścieżek pieszych i biegowych – w końcu jesteś na Mazurach i ogranicza Cię wyłącznie Twoja kreatywność oraz cztery strony świata!

Na krótsze wybiegania proponujemy trasę wokół jeziora Domowego Dużego – ok 7 km lub do Dębowka – ok 5 km.

Jeśli chcesz pobiegać trochę dłużej zawsze możesz wybrać się do sąsiedniej miejscowości Kobyłocha nad Jezioro Sasek Wielki i na tej trasie zrobić swoje 20 – sto kilometrowe lub dłuższe wybieganie.

 

IMPREZY BIEGOWE

Jeśli lubisz rywalizację w naszym regionie prawie w każdy weekend znajdziesz jakąś imprezę biegową – od Mazurskiej Dychy po Bieg o Złotą Babę Dźwierzucką.